عکس

تاکنون فناوری هوش مصنوعی کاربردهای متنوعی در بخش‌های مختلف داشته است اما این بار هوش مصنوعی با کاربرد جالبی که در یک فروشگاه مواد غذایی در چین داشته، توجه افراد بسیاری
اقتصادي
تاریخ نشر : ۲۲:۵۷:۱۳, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور به 205 میلیون تن

گردآوری جی نیوز : ‪ محمد شریعتمداری در آغاز عملیات اجرایی کارخانه تولید کنسانتره سنگ آهن در سیریز شهرستان زرند اظهار کرد: ظرفیت تولید فولاد طی پنج سال دولت تدبیر و امید از 123 میلیون تن به بالغ بر 205 میلیون تن رسیده است و این افزایش 80 میلیون تنی در عرض پنج سال نشان از همت بالای اندیشمندان و مهندسان کشومان دارد .

وزیر صنعت ‌ معدن و تجارت گفت: امروز کشور در حوزه فولاد در جهان حرفی برای گفتن دارد و در حوزه تولید آهن اسفنجی بی‌اغراق در جهان برتریم و در زنجیره فولاد 110 میلیون تن ظرفیت با عملکرد 70 درصدی در حال اجرا است .

وی افزود: طی 6 ماه آینده مقدمات شروع بهره‌برداری از این واحد را شاهد خواهیم بود و این خبری مسرت‌بخش است و نتیجه این اقدامات موجبات ایجاد ارزش افزوده بیشتر‌ بهره‌برداری بیشتر از منابع طبیعی اشتغال و به کارگیری ابتکار و خلاقیت جوانان در عرصه‌های گوناگون کار و تولید است.

وزیر صنعت‌معدن و تجارت با اشاره به انتخاب صنعتگران بخش خصوصی به عنوان مشاورین صنعتی و معدنی در وزارت صنعت ‌معدن و تجارت تصریح کرد: کار در بخش خصوصی با دقت و کیفیت ارزان‌تر از کار در دولت است و مقدارش هم قابل‌توجه است .

شریعتمداری تاکید کرد: انتخاب من در واگذاری کار به بخش دولتی یا غیردولتی حتما بخش غیردولتی است مگر در جایی که بخش غیردولتی ریسک بالایی داشته باشد یا به دلیل محرومیت منطقه بخش خصوصی علاقمند باشد در کنار بخش دولتی یا با مشارکت آن حضور یابد.

وی ادامه داد: اگر این دو فاکتور مهم نباشد و بخش خصوصی آمادگی حضور داشته باشد قلمم به سمت واگذاری و دولتی کردن اقتصاد ایران نمی‌گردد.

شریعتمداری با تاکید بر لزوم سپردن کار به مردم افزود: دولت مسوولیت تامین امنیت کشور سیاست خارجی سیاست‌گذاری در عرصه‌های گوناگون و ایجاد انگیزه و تشویق بهتر را بر عهده دارد و این بهتر است تا اینکه دولت را متصدی امور کنیم .

انتهای پیام/