عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۳:۰۰:۵۰, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

هیأت انتخاب هشتمین جشنواره بین‌المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» معرفی شدند

گردآوری جی نیوز : ‪

هیأت انتخاب هشتمین جشنواره بین‌المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» اعلام شد

مهدی احمدی، دبیر علمی هشتمین جشنواره بین‌المللی دف نوازی دف نوای رحمت در گفت‌وگو با از کردستان، با اشاره به پایان یافتن زمان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره گفت: جشنواره دف نوای رحمت توانسته است در خصوص جریان سازی و توسعه بخشی فراگیری این ساز در سطح کشور بسیار موفق عمل کرده و به عنوان یکی از مهمترین جشنواره‌های موسیقی در کشور مطرح شود.
وی حضور اساتید برجسته موسیقی کشور را در دوره‌های گذشته این جشنواره به عنوان داور نشانه جایگاه بالای جشنواره دانست و افزود: در این دوره از جشنواره نیز شاهد استقبال بسیار گسترده هنرمندان سراسر کشور از جشنواره بود ه ایم و از ۲۷ استان کشور اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
وی در خصوص داوری جشنواره گفت: همچون دوره‌های گذشته داوری در دو مرحله برگزار می‌شود که در مرحله اول با توجه به تعداد بالای آثار و همچنین توجه جدی به موضوع دقت نظر در امر داوری و انتخاب آثار برتر جهت مرحله نهایی از هنرمندان شناخته شده و مطرح دف نوازی و مولودی خوانی استفاده کرده و ان شاءالله حداکثر تا ۱۵ مرداد ماه راه یافتگان مرحله نهایی جشنواره جهت رقابت نهایی که از ۳۱ مرداد لغایت ۲ شهریور در سنندج برگزار می‌گردد معرفی می‌شوند.
دبیر علمی هشتمین جشنواره بین المللی دف نوازی «دف نوای رحمت» گفت: «فرزادعندلیبی»، «مهدی فتحیان» و «شهرام منصوری» به عنوان هیئت انتخاب این دوره از جشنواره معرفی و پس از داوری در مدت زمان مشخص شده نفرات و گروه‌های برتر راه یافته به بخش نهایی را معرفی می‌کند.
فرزاد عندلیبی کارشناس موسیقی و نوازنده چیره دست ساز دف از خانواده هنرمندان نامی عندلیبی متولد ۱۳۴۷ سنندج نوه درویش خلیفه عبدالصمد عندلیبی از چهره‌های برجسته دف نوازی کردستان هستند.
وی از سه سالگی با نواختن پیانو به دنیای موسیقی ورود و در ۵ سالگی با استعداد خارق العاده ای که داشتند به عضویت در گروه ارکستر موسیقی کودکان سنندج به سرپرستی استاد حسن کامکار پذیرفته می‌شوند
وی همزمان با فعالیت در زمینه پیانو دف نوازی را نیز شروع و هم اکنون به عنوان یکی از اساتید برجسته این ساز مطرح هستند.
از سال ۷۱ دراجراهای متعدد با اساتید بزرگ موسیقی از جمله استاد شجریان، افتخاری، سراج، ایرج بسطامی، انوشیروان روحانی، جلال ذوالفنون، داوود آزاد و بسیاری دیگر از چهره‌های نامدار موسیقی در نقاط مختلف کشور وجهان اجرای برنامه داشته‌اند.
۴۲ اثر اورجینال سی دی و ۱۲ دی وی دی تصویری از آثار این هنرمند توزیع ودر بازار موجود است.
مهدی فتحیان متولد ۱۳۵۲، از سال ۶۵ فعالیت هنری خود را در رشته دف آغاز و در کارنامه خود علاوه بر تدریس ساز دف در آموزشگاه‌های هنری و فرهنگی حضور در چندین دوره جشنواره بین المللی موسیقی فجر و حضور در گروه‌های موسیقی مختلف
و اجرای موسیقی در داخل و خارج از کشور را به عنوان نوازنده دف در کارنامه هنری خود به ثبت رسانده است.
شهرام منصوری متولد ۱۳۵۶ که در دار و دیار دف، سنندج چشم به جهان گشود و از همان اوان کودکی همراه با سایر دف نوازان شهر، دف نواخت و از محضر استادان و پیشکسوتان عرفان ودف بهره مند شد.
به مانند حلقه‌های دف که نمادی از شور دسته جمعیست، تجاربی بسیاری کسب نمود و ضمن آموزش هنرجویان ده‌ها کنسرت موسیقی عرفانی را در داخل و خارج از کشور برگزار کرده و دارای سبک ویژه‌ای نیز است.
انتهای پیام