عکس
عکس
تاریخ نشر : ۲۳:۰۰:۵۶, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

کارگاه آموزشی«نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده» برگزار شد

گردآوری جی نیوز : ‪

کارگاه آموزشی«نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده» برگزار شد

از کردستان، اسحاق ابراهیمی، مدیرکل زندان‌های کردستان در کارگاه آموزشی با عنوان «نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده»، هدف از برگزاری این کارگاه را اهمیت حجاب و نقش آن در تحکیم بنیان خانواده و حفظ امنیت در جامعه دانست و اظهار کرد: نظام خانواده، یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می‌رود.
وی افزود: افرادی که در این واحد کوچک اجتماعی رشد می‌یابند و تربیت می‌شوند به میزان رشد و شکوفایی‌شان در واحدهای اجتماعی بزرگ انسانی سهیم خواهند بود.
مدیرکل زندان‌های کردستان با بيان اينكه حجاب یک مقوله اجتماعی است و همگان باید نسبت به آن توجه ویژه داشته باشند، بیان کرد: در اين ارتباط خانواده‌ها نقش بسزایی در ترویج این فرهنگ دارند و می‌توان گفت که خانواده محل مناسبی برای ترویج سنت‌های حسنه از جمله موضوع مهم «عفاف و حجاب» است.
وي مادران را تأثیرگذارترین عضو در خانواده‌ها و در تربیت صحیح فرزندان دانست و عنوان کرد: مادران به عنوان تأثیرگذارترین فرد در تربیت فرزندان نقش اساسی را در احیا و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در خانواده ایفا می‌کنند و با مدیریت مناسب و آگاه‌سازی فرزندان، می‌توانند از تأثیرات هجمه‌های فرهنگی غرب بکاهند.
مدیرکل زندان‌های کردستان در پایان یادآور شد: حجاب و عفاف نشان دهنده تقویت ایمان و ارزشهای اسلامی است و در سلامتی و پاکدامنی جامعه و همچنین استحکام خانواده بسیار موثر است.
یادآور می شود؛ در این کارگاه آموزشی که به مربی گری یکی اساتید دانشگاه و فعال در حوزه مسائل اجتماعی برگزاری شد، به موضوع حجاب و عفاف از منظر قرآن، نهج البلاغه و ائمه، سبک زندگی اسلامی ایرانی در راستای عفاف و حجاب، سبك زندگي ائمه و معصومان با تأكيد بر مقوله حجاب و ...
پرداخته شد.
شایان ذکر است؛ در حاشیه این کارگاه آموزشی از آن دسته از پرسنل زن در زندان‌های استان که در حوزه امور بانوان حضوری فعال و مؤثر داشتند، با اهدای لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود قدردانی شد.
انتهای پیام