1 جی نیوز - مخابره اولین پیام سوئیفت بانک توسعه صادرات در پسابرجام
عکس
تاریخ نشر : ۱۱:۲۹:۴۸, ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

مخابره اولین پیام سوئیفت بانک توسعه صادرات در پسابرجام

گردآوری جی نیوز : ‪

اولین پیام سوئیفت بانک توسعه صادرات در پسابرجام توسط مدیرعامل این بانک مخابره شد.

به گزارش سرویس بازار ، یکتا جعفری مسئول سوئیفت بانک توسعه صادرات گفت: امروز به طور رسمی ارسال و دریافت پیام‌های کارگزاری و برقراری روابط رمزی به منظور انتقال پیام‌های مالی میسر می شود.

به گفته وی، بدیهی است ارسال و دریافت پیام‌های مالی پس از برقراری روابط کارگزاری بین بانک توسعه صادرات و بانک‌های سراسر جهان امکان‌پذیر خواهد بود.

وی افزود: به دنبال توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های اتحادیه اروپا رایزنی‌های بسیاری از سوی سرگروه شبکه سوئیفت بانک‌های کشور در بانک مرکزی به منظور بازگشت این شبکه به نظام بانکی، با مقامات سازمان جهانی سوییفت صورت پذیرفت.

مسئول سوئیفت بانک توسعه صادرات با اشاره به دریافت ایمیل از سازمان جهانی سوئیفت به‌منظور آغاز روابط رمزی این بانک ادامه داد: تلاش‌ها و رایزنی‌های مسئولان بانک مرکزی در این راستا باعث شد پروسه متداول سه ماهه برای ارسال و پذیرش درخواست پیوستن به این شبکه ابتدا به یک ماه و سپس به 15 روز تقلیل یابد و سوئیفت بانک‌های تحریم‌شده به‌طور هم‌زمان باردیگر به شبکه یاد شده متصل شوند.

وی تصریح کرد: در مارس 2012 کدهای سوئیفتی بانک توسعه صادرات و شعب تابعه به دلیل تحریم از این شبکه حذف شدند و درحال حاضر به دلیل رفع تحریم‌ها از 13 فوریه 2016 باردیگر کدهای سوییفت با آدرس‌های سابق مجددا فعال شده‌اند.

با ارسال این پیام توسط علی صالح‌آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات رسما اتصال مجدد بانک توسعه صادرات به شبکه جهانی سوئیفت کلید خورد.

انتهای پیام