1 جی نیوز - تفتیش مقر حزب‌ جبهه‌ ملی فرانسه
عکس
تاریخ نشر : ۱۹:۱۷:۲۹, ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

تفتیش مقر حزب‌ جبهه‌ ملی فرانسه

گردآوری جی نیوز : ‪ پلیس فرانسه امروز(چهارشنبه) تفتیش مقر حزب جبهه ملی این کشور متعلق به مارین لوپن را در راستای تحقیقاتش درباره پرونده تقلب این حزب در استفاده از اعتبارات پارلمان اروپا آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، حزب جبهه ملی فرانسه این اقدام را یک "عملیات سیاسی" از جانب دولت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه علیه این حزب توصیف و آن را محکوم کرد.

بازرسان پلیس فرانسه امروز تفتیش مقر حزب جبهه ملی این کشور که از آن به عنوان جناح راست افراطی یاد می‌شود را در منطقه "نانتر" در نزدیکی پاریس آغاز کردند.
این بازرسان یک روز پیش از آن نیز اقدام به بازرسی از اسناد متعلق به ژان ماری لوپن، بنیانگذار حزب جبهه ملی و پدر رهبر فعلی این حزب یعنی مارین لوپن کرده بودند.

این اقدامات در راستای تحقیقات مربوط به پرونده سواستفاده مقامهای حزب جبهه ملی از اعتبارات اتحادیه اروپا برای پرداخت پول دستیاران 23 قانونگذار این حزب صورت گرفته است.
بسیاری از این دستیاران علاوه بر مسئولیتهای پارلمانی خود دارای سمتهای رسمی در داخل حزب جبهه ملی نیز بوده‌اند.

این حزب در بیانیه ای این پرونده را "تاسف برانگیز" خوانده و گفته که چنین تحقیقاتی "یک عملیات سیاسی" است که هدفش مانع‌تراشی و ارعاب علیه مخالفان وطن‌‍‌پرست و تحت نظر قرار دادن آنهاست.