1 جی نیوز - پیکرهای مطهر چهار شهید گمنام در ملایر تشییع شد
عکس
تاریخ نشر : ۱۶:۰۲:۰۴, ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

پیکرهای مطهر چهار شهید گمنام در ملایر تشییع شد

پیکرهای مطهر چهار شهید گمنام در ملایر تشییع شد

گردآوری جی نیوز : ‪ پیکر پاک چهار شهید گمنام در میان اجتماع عظیم عزاداران فاطمی همزمان با سوم جمادی الثانی سالروز شهادت مرضیه کبری(س) از مقابل سازمان تبلیغات اسلامی ملایر تا حوزه علمیه خواهران حضرت زینب(ع) این شهر تشییع شد.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در استان همدان در این آیین معنوی و آسمانی در حوزه علمیه خواهران ملایر شهدا را میزبان همه ما در هر زمان و مکانی دانست و گفت: اینکه شهید حضور خود را در روز شهادت حضرت فاطمه(س) انتخاب کرده، برای همه ما پیام دارد و این بیعتی دوباره با امام شهدا، آرمان ها و ارزش های والای شهدا است.
حجت الاسلام ناصر نقوی با بیان اینکه هیچ فردی از جلسه با شهدا دست خالی برنمی گردد، اظهار کرد: جلسه شهید جلسه امام حسین(ع)، جلسه اعتقادات دینی و تجدید بیعت با ولایت و محفل رفت و آمد با ملائکه، جلسه توبه و پیوند جوانان با شهدا و دوستی کسانی است که سالها از شهدا دور شده اند.
وی خطاب به طلاب حوزه علیمه خواهران حضرت زینب(ع) بیان کرد: امروز مدرسه شما با حضور این شهید والامقام رنگ و بوی دیگری دارد، چرا که حضرت زینب(س) به اینکه اینجا خانه شماست، صحه گذاشت.
وی افزود: ورود این شهید در روز شهادت حضرت زهرا(س) حجت خدا بر ما است و حجت خدا است در دفاع از ولی زمان، در غیرت مداری، ارزش مداری، تکلیف محوری و در فدایی ولایت شدن و حجت خدا است برای خرید و فروش با خدای متعال.
وی با بیان اینکه شهید خودش را به خدایش فروخته که امروز کشور ما در امنیت باشد، گفت: مبارزات سیاسی و ولایت مداری قهرمانانه در اوج قربت و مظلومیت و نگاه تیز سیاسی حضرت صدیقه(س) پیامی است که در روز شهادت غمبار و جانکاه مادر خلقت و انبیاء و زندگی نورانی حضرت زهرا(س) برای همه ما دارد.
حجت الاسلام نقوی ادامه داد: امروز انقلاب ما، ولایت و ولایت مداری، ارزش، اعتبار و آبروی شیعه مدیون مبارزه حضرت زهرا(س) است و این صحنه بار دیگر صحنه ایثار، جانبازی و شهادت طلبی است.
وی با بیان اینکه زندگی، ازدواج، وصیت نامه و دفن شبانه حضرت زهرا(س) سیاستمدارانه دینی و الهی است، افزود: شیعه بسیار حساس و زیرک است و لحظه به لحظه با ولایت تجدید بیعت می کند و پس از 1400 سال، با قبر مخفی فاطمه زهرا(س) از ولایت دفاع می کند.
مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در همدان زندگی فاطمه زهرا(س) را ریشه در انقلاب و عاشورای سیدالشهداء(ع) دانست و بیان کرد: عاشورای امام حسین(ع) را 72 فاطمی برپا کردند و امروز این شهدا آمده اند تا حجت را بر ما تمام کنند و لازم است ما بار دیگر افکار، اعتقادات و اعمالمان را با ولایت بسنجیم.
حجت الاسلام نقوی اظهار کرد: بعد از 1400 سال فداکاری بزرگان و شهدای ما امروز پرچم حکومت دست ولی فقیه و امامی است که در طول تاریخ بی نظیر است و هم موقعیت، هم حکومت و هم استعداد و زمینه بی نظیر است.
وی تاکید کرد: من و شما اگر در ولایت مداری کوتاهی کنیم، شهدا بر ما ایراد می گیرند و هم اکنون به برکت امام دیروز و امروز ما، انقلاب در اقصی نقاط دنیا مشغول پرتو افشانی است و انقلاب را باید در یمن، لبنان، سوریه و عراق و افعانستان ببینیم.
پس از اقامه نماز بر پیکر دو شهید گمنام توسط حجت الاسلام سید رضا فاضلیان امام چمعه ملایر، با حضور جمع زیادی از مردم، مسئولان، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان، فرماندار ویژه ملایر، طلاب حوزه علمیه و روحانیون، پیکر یک شهید گمنام در حوزه علمیه خواهران حضرت زینب(س) به خاک سپرده شد.
همزمان با تشییع و خاکسپاری پیکر یک شهید گمنام در حوزه علمیه خواهران ملایر، پیکر مطهر 2 کبوتر خونین بال در شهر زنگنه نیز بر روی دست های مردم عاشق و سوگوار فاطمی تشییع و در یکی از بوستان های این شهر به خاک سپرده شدند.
این دو عزیز خونین کفن سال 67 در منطقه زبیدات و سال 62 در منطقه مجنون به شهادت رسیدند و حالا میهمان مردمی از جنس خودشان شده اند.
همچنین پیکر پاک یکی از شهدای گمنام نیز برای تشییع و خاکسپاری به گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) ملایر منتقل شد تا فردا با حضور گسترده مردم و مسئولان در این نقطه به خاک سپرده شود.
در زمان حاضر 18 شهید گمنام دفاع مقدس در هفت نقطه این شهرستان واقع در میدان امامزاده عبدالله(ع)، بام ملایر، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه ملایر، حوزه علمیه برادران، روستای اسلام آباد و شهر جوکار آرمیده اند که با ورود چهار شهید دیگر به 22 شهید و 10 نقطه خواهد رسید.
شهرستان ملایر یک هزار و 100 شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده و با جمعیتی بیش از 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.

2077/7528/6993