1 جی نیوز - عارف: امیدوارم در سال95 دولت با همکاری مجلس دهم گام های بلندی برای شکوفایی کشور بردارد
عکس
سیاسی
تاریخ نشر : ۱۶:۵۵:۳۸, ۲۹ اسفند ۱۳۹۴

عارف: امیدوارم در سال95 دولت با همکاری مجلس دهم گام های بلندی برای شکوفایی کشور بردارد

عارف: امیدوارم در سال95 دولت با همکاری مجلس دهم گام های بلندی برای شکوفایی کشور بردارد

گردآوری جی نیوز : ‪ محمدرضا عارف در پیام نوروزی خود افزود: نوروز که هر ساله در آغاز فصل بهار توسط میلیون ها انسان از حوزه تمدنی ایران باستان و غرب آسیا تا مرکز و جنوب آن بالکان و دیگر مناطق دنیا به ویژه در ایران سرافراز جشن گرفته می شود پیام آور احترام درک متقابل و صلح برای همه مردان و زنان است.

در بخش دیگر این پیام آمده است: نوروز هرچند تمثیلی از حضور پر برکت بهار و آمدن سالی جدید و سرشار از امید و نشاط است اما بی شک در ورای این مفهوم اشاره گر سنت دیرپا و فرهنگ بی بدیل صلح طلبی مهربانی انسان دوستی و خدامحوری ملت بزرگ و سرفراز ایران اسلامی است.

در ادامه این پیام آمده است: برای ایرانیان عید نوروز موسم جشنی است که عصاره آن کنار گذاردن دشمنی ها کدورت ها و نامهربانی هاست.
هزاران سال است که پیام صلح و نوع دوستی شما مردم غیور در شکل این جشن بزرگ بشریت را مبهوت خود ساخته و نام ایرانی مسلمان را در سراسر جهان با انسان دوستی توحیدی اعتقاد قلبی به ضرورت حاکمیت صلح و آرامش و تلاش برای دستگیری محرومان و مستضعفان عالم قرین می سازد.

عارف در بخش دیگری از پیام نوروزی خود یادآورشده است: در سالی که گذشت حوادث تلخ و شیرینی در کشور ما رخ داد که بی شک یکی از تلخ ترین آن درگذشت شماری از حجاج ایرانی در حادثه دهشتناک منا بود که بر خودم واجب می دانم بار دیگر با خانواده های درگذشتگان ابراز همدردی کنم.
برخی از بزرگان ما در طول سال گذشته از میان ما رفتند که برای همه این عزیزان علو درجات را از خداوند سبحان مسألت دارم.

در ادامه این پیام آمده است: به نظر می رسد در کنار همه موفقیت های ملت و دولت ایران در سال گذشته به سرانجام رسیدن پرونده هسته ای ایران بعد از نزدیک به ١٢ سال اتفاق مبارک و شیرینی بود که صلح طلبی ملت ایران را به اثبات رساند.
عارف در پیام نوروزی خود گفت: باید از همه کسانی که در به سرانجام رسانیدن این پرونده تلاش کردند به ویژه از حمایت های رهبر معظم انقلاب پشتیبانی ملت بزرگوار از تیم مذاکره کننده هسته ای و دیپلما ت های زبده و پرتلاش مان تشکر و قدردانی کنم.

وی در بخش دیگری از پیام خود با اشاره به انتخابات گفت: انتخابات هفتم اسفند نیز بی شک یکی دیگر از دستاوردهای شیرین و ماندگار برای نظام بود.
مشارکت کم نظیر مردم بزرگوار ما در این انتخابات مطمئنا پشتوانه محکمی برای نظام اسلامی است و امید می‎رود مسئولان قدردان این مردم وظیفه شناس باشند.

بر خودم واجب می دانم از خواهران و برادران اصلاح طلبم در سراسر کشور به ویژه بزرگان اصلاح طلب که مردم را برای حضور و مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کردند و سهم بسزایی در خلق این حماسه داشتند تشکر و قدردانی کنم و ان شالله در مرحله دوم انتخابات نیز شاهد حضور بانشاط مردم در انتخابات باشیم.

سیام**1058 ** 2023