1 جی نیوز - بورس کالا، رقابت و شفافیت را به بازار پتروشیمی آورده است
عکس
تاریخ نشر : ۱۴:۵۳:۱۴, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

بورس کالا، رقابت و شفافیت را به بازار پتروشیمی آورده است

گردآوری جی نیوز : ‪ گاز پالایش و پتروشیمی در خصوص عملکرد بورس کالای ایران در صنعت پتروشیمی گفت: معاملات شفاف و رقابتی بورس کالا باعث شده تا فضای معاملات محصولات پتروشیمی نسبت به گذشته تغییرات مثبتی کند و امروز بتوان به آمارهای بورس استناد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بورس کالای ایران علی اکبر شعبانپور افزود: پتروشیمی ها و بورس کالا باید در یک ارتباط متقابل و دوطرفه نیازهای خود و فعالان بازار را براساس منافع ملی برطرف کنند که این اتفاق به سود کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اظهار داشت: همه کشورهای دنیا به سمت تقویت بورس های کالایی و بازارهای مالی حرکت کرده اند و مگر می شود که ما در ایران در این مسیر قرار نگیریم؛ از این روز تقویت معاملات بورس کالا باید در دستور کار قرار گیرد.

شعبانپور در ادامه به امکان تامین مالی واحدهای تولیدی و طرح های توسعه ای از بورس کالا و تامین سرمایه ها اشاره کرد و گفت: بورس ها و تامین سرمایه ها می توانند در تامین مالی پروژه های نفتی و پتروشیمی و همچنین تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اقدامات موثری انجام دهند که توسعه اینگونه اقدامات می تواند رشد تولید و صنعت کشور کمک کند.