1 جی نیوز - امسال ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت گندم است
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۴:۰۷:۲۵, ۹ تیر ۱۳۹۵

امسال ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت گندم است

امسال ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت گندم است

گردآوری جی نیوز : ‪ محمود محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: براساس آمارهای به‌دست آمده امسال بیش از 140 هزار هکتار از اراضی استان قزوین زیر کشت گندم دیم و آبی است.

وی بیان کرد: امسال تولید بیش از 320 هزار تن گندم در استان قزوین پیش‌بینی شده است که از این میزان 250 هزار تن به صورت تضمینی توسط دولت خریداری می‌شود.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: امسال عملیات برداشت از 26 خرداد ماه آغاز شده و تاکنون بیش از 70 هزار تن گندم از کشاورزان قزوینی خریداری شده است.

محمودی با بیان این مطلب که امسال 31 مرکز خرید گندم در استان قزوین در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: از مجموع مراکز خرید تضمینی گندم 11 مرکز در اختیار شرکت غله و خدمات بازرگانی و 20 مرکز توسط تعاون روستایی گندم‌ تولیدی کشاورزان را خریداری می‌کنند.

وی ادامه داد: در راستای جمع‌آوری جداگانه گندم‌های سن‌زده 2 مرکز خرید برای خریداری گندم‌های با 4 درصد سن‌زدگی در نظر گرفته شده است.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سطح زیر کشت گندم آبی 50 هزار هکتار و گندم دیم 90 هزار هکتار در استان قزوین بوده و امسال قیمت خرید گندم 1250 تومان تعیین شده است.

انتهای پیام/