1 جی نیوز - مسجد مقدس جمکران مورد تائید مراجع است هیچ شبهه‌ای علیه سندیت آن وجود ندارد
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۶:۳۶:۰۲, ۳۱ تیر ۱۳۹۵

مسجد مقدس جمکران مورد تائید مراجع است هیچ شبهه‌ای علیه سندیت آن وجود ندارد

مسجد مقدس جمکران مورد تائید مراجع است هیچ شبهه‌ای علیه سندیت آن وجود ندارد

گردآوری جی نیوز : ‪ آیت الله نجم الدین طبسی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی تخصصی بررسی جایگاه تاریخی و سندی تأسیس و توسعه مسجد مقدس جمکران که در سالن امام خمینی (ره) مسجد مقدس جمکران برگزار شد اظهار داشت: مسجد مقدس جمکران مورد تائید مراجع تقلید و علما است و هیچ گونه شبهه‌ای علیه سندیت این مکان مقدس وجود ندارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه افزود: آیت‌ الله مکارم شیرازی تاکید کردند که مسجد مقدس جمکران دارای سند قطعی است و به دستور امام زمان (عج) تأسیس شده و اجازه نمی‌‏دهیم که کسی با شبهات سندیت مسجد را زیرسئوال ببرد.

طبسی با تاکید بر سندیت مسجد مقدس جمکران بیان کرد: میرزای نوری شخصیتی عالمی بوده که در کتاب جنت المأوا به حدیث سند بنای مسجد جمکران اشاره کرده است همچنین کتاب تاریخ قم که این روایت در آن آمده است کتابی معتبر است که اگر اعتبار مؤلف و کتاب به خوبی بررسی نشود نمی‎توان به فهم درستی نسبت به آن رسید.

وی با بیان این که مراجع وعلما در طول تاریخ به مسجد مقدس جمکران مشرف می‌شدند و نسبت به آن ارادت داشتند گفت: آیت‌الله مرعشی نجفی مرجع تقلید شیعیان آیت الله میرزا جواد ملکی مرجع تقلید شیعیان آیت الله حجت کوه کمره ای شیخ عباس تهرانی مرحوم بافقی از جمله ارادتمندان به مسجد مقدس جمکران بودند.

طبسی آیت‎الله العظمی مرعشی نجفی را یکی از مراجعی دانست که همواره نسبت به حضور در مسجد مقدس جمکران اهتمام داشت تصریح کرد: علما و بزرگان دینی تاکید کردند که پس از مسجد نبوی و مسجد سهله و کوفه مسجدی به فضیلت مسجد مقدس جمکران وجود ندارد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: هنگامی که به متن حدیث توجه می‌کنیم مشخص می‌شود که حسن بن مثله با ندای یاران امام زمان (عج) از خواب بیدار می‎شود و این مساله بیانگر آن است که این واقعه در بیداری صورت گرفته و کسی نمی‎تواند آن را به خواب نسبت دهد.

انتهای پیام/