1 جی نیوز - انجمن ادبیات کودکان و نوجوانان در اردبیل تشکیل می‌شود
عکس
عکس
تاریخ نشر : ۱۸:۱۰:۴۰, ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

انجمن ادبیات کودکان و نوجوانان در اردبیل تشکیل می‌شود

انجمن ادبیات کودکان و نوجوانان در اردبیل تشکیل می‌شود

گردآوری جی نیوز : ‪ رباب عزیزخانی پیش از ظهر امروز در سومین نشست هم‌اندیشی صاحبنظران و فعالان عرصه فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: هدف از  نشست هم‌اندیشی که با حضور صاحبنظران و فعالان عرصه فرهنگی استان اردبیل برگزار شد تشکیل انجمن ادبیات کودکان و نوجوانان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل گفت: برای گسترش ادبیات و حوزه‌های فرهنگی و ادبی بایستی راهکارهای مورد نظر مورد بحث و بررسی قرار گیرد و موانع و مشکلات در این حوزه از بین برده شود البته در این مباحث باید به ادبیات کودک و نوجوانان اهمیت داده شود.

وی با قدردانی از جایگاه استان اردبیل در ادبیات کودک و نوجوان کشور و ظهور چهره‌های ملی و بین‌المللی از این استان در این حوزه تصریح کرد:  سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای ادبیات در حوزه کودک سبب تسریع امور در توسعه اجتماعی و فرهنگی هر جامعه می‌شود.

عزیزخانی افزود: کتاب  راهنمای اصلی در زندگی بعد از خانواده و معلمان است و کودکانی که با کتاب ادبیات هنر و فرهنگ انس می‌گیرند در آینده جزو پیشتازان عرصه‌های مختلف زندگی و فعالان اجتماعی علمی و فرهنگی کشور خواهند شد و ما شاهد ظهور چهره‌های ملی و بین‌المللی از این استان خواهیم بود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد: تشکیل انجمن ادبیات کودکان و نوجوانان استان اردبیل سبب به وجود آمدن برنامه‌ریزی فرهنگی منسجم‌تر برای این قشر در زندگی امروزی و برای آینده خواهد بود و متاسفانه تاکنون با حضور فعال ادیبان استان عدم نبود این انجمن سبب شده استان اردبیل نتواند به جایگاه واقعی خود در این عرصه دست یابد.

وی خواستار حمایت از طرح تشکیل انجمن ادبیان کودکان و نوجوانان استان شد و گفت: مشارکت ارگان‌های فرهنگی و علمی سازمان مردم نهاد نویسندگان و مترجمان اساتید و پژوهشگران ادبیات سبب می‌شود فعالیت‌های گسترده‌ای برای تشکیل این انجمن انجام شود و در آینده شاهد تشکیل و بهره‌وری از آن باشیم.

عزیزخانی تشکیل کارگروه‌های ویژه ادبیات کودک برای حمایت از نویسندگان کتب حوزه کودک و برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی ادبیات کودک و نوجوان در سطح استان را ضروری دانست و اظهار کرد: با تعیین اعضای هیئت امناء اجرای مقدمات اداری برای تشکیل انجمن پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/‍‍‍