1 جی نیوز - نقش نمادهای بومی هرمزگان بر تار و پود فرش
عکس
تاریخ نشر : ۰۵:۰۹:۲۲, ۲۲ مرداد ۱۳۹۵

نقش نمادهای بومی هرمزگان بر تار و پود فرش

نقش نمادهای بومی هرمزگان بر تار و پود فرش

گردآوری جی نیوز : ‪ محمد عباسی در جلسه کمیته فرش دستباف استان اظهار داشت: برای بافت این فرش از نهادهای مختلفی از جمله دانشگاه‌ها مرکز فرش ایران و طراحان فرش طی فراخوانی دعوت به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه 700 بافنده در سطح استان فعال هستند بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های بالقوه بافندگان هرمزگانی ما را به برنامه هدف که همان افزایش صادرات است نزدیک می‌سازد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت معدن و تجارت هرمزگان ادامه داد: عمده مشکل واحدهای تولیدی فرش در سطح استان به ویژه شهرستان بشاگرد عدم توانایی مالی است که باید با ارائه تسهیلات حل و فصل شود.

عباسی اقدامات زیربنایی نظیر بازسازی و نوسازی دارهای قالی در نظر گرفتن اماکنی ثابت برای بافت فرش و گلیم را از نیازهای مبرم این صنعت در استان عنوان کرد.

فرماندار بشاگرد نیز در ادامه این جلسه گفت: هرمزگان طراحان فرش بسیار قابلی دارد که اگر از ظرفیت آنها  استفاده شود توجه بسیاری از استان‌های فعال در زمینه فرش را به خود جلب می‌کند.

فلکناز دهقانی افزود: صنعت فرش هرمزگان نیازمند حمایت‌های مالی است و امید است این جلسات خروجی بسیار خوبی برای این بخش داشته باشد.

وی ادامه داد: طی سال‌جاری 150 میلیون تومان برای کارگاه‌های فرش بشاگرد مصوب شده که امید است با اختصاص این مبلغ وضعیت کارگاه‌ها تولیدی این شهرستان متحول شود.

دهقانی اضافه کرد: سیستم بانکی باید در کنار صنایع تولیدی استان باشد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت‌های این بخش ارزآوری لازم را داشته باشیم.

انتهای پیام/3264/ب

​ ‬