1 جی نیوز - کتاب جدید خالق «پدرخوانده» با ترجمه بازیگر فیلم «ایران برگر» منتشر شد
عکس
تاریخ نشر : ۱۶:۲۷:۲۴, ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

کتاب جدید خالق «پدرخوانده» با ترجمه بازیگر فیلم «ایران برگر» منتشر شد

کتاب جدید خالق «پدرخوانده» با ترجمه بازیگر فیلم «ایران برگر» منتشر شد

گردآوری جی نیوز : ‪ این کتاب از سوی انتشارات «روزنه کار» در دسترس علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور قرار گرفته است.
فتح الله جعفری جوزانی مترجم «کِنِدی چهارم» در بخشی از پیش گفتار این اثر نوشته است: کتاب حاضر که عنوان اصلی اش «ک چهارم» است و برای مأنوس تر بودن خواننده فارسی زبان به «کِنِدی چهارم» تغییر کرده است هشت
سال پیش از مرگ نویسنده در سال 1991میلادی منتشر شد.
کتاب «کِنِدی چهارم» که یکی از بهترین آثار «ماریو پوزو» استاد مسلم ادبیات معاصر آمریکاست پیشکش ناچیزی است به کسانی که مایلند بیشتر بدانند.
کتاب «کِنِدی چهارم» 27 فصل و همچنین چندین بخش را شامل می شود که عبارت از جمعه مقدس تا یکشنبه عید پاک هفته عید پاک و روز مراسم تحلیف است.
«ماریو جیانلویجی پوزو» (1999-1920) نویسنده ایتالیایی ـ آمریکایی و برنده دو بار جایزه اسکار در سال های 1972 و 1974 است.
وی به خاطر نگارش رمان های مافیایی بویژه «پدرخوانده» که مبنای ساخت فیلمی به همین نام در سال 1972و به کارگردانی «فرانسیس فورد کاپولا» و با بازی درخشان مارلون براندو و آل پاچینو شد بارها مورد تحسین قرار گرفت.
جعفری جوزانی که سابقه بازیگری سینما و همچنین تهیه کنندگی را در کارنامه خود دارد و سال گذشته در فیلم سینمایی «ایران برگر» در مقام تهیه کننده و بازیگر حضور داشته است؛ پیش از این ترجمه کتاب های «مهاجر خوشبخت» اثر «ماریو پوزو» «خداحافظی طولانی» اثر «ریموند چندلر»
(یکی از 10کتاب توصیه شده مجله تایم) «از کالیگاری تا هیتلر» نوشته دکتر «زیگفرید کراکائر» و «تاریخ روانشناختی اجتماعی سینمای آلمان از ابتدا تا دوران نازی ها» نوشته دکتر «زیگفرید کراکائر» یکی از کتب مرجع سینمایی مورد تدریس در دانشگاه های آمریکا به چاپ رسانده است.
همچنین اثر دیگر «ماریو پوزو» به نام «احمق ها می میرند» و کتاب «پنجره بالایی» نوشته «ریموند چندلر» توسط فتح الله جعفری جوزانی ترجمه شده و در حال حاضر در انتظار مجوزهای لازم برای چاپ است.
فراهنگ ** 1880 ** 1071